Zápis na šk. r. 2022/2023

Materská škola, Školská 12, 044 14  Čaňa

Riaditeľstvo MŠ Školská 12, Čaňa oznamuje, že podávanie žiadostí na prijatie dieťaťa do materskej školy na školský rok 2022/2023 sa uskutoční v termíne

od 2. 5. 2022 do 20. 5. 2022.

Miesto konania zápisu: Materská škola Školská 12, Čaňa – riaditeľňa školy

(vstup od školskej záhrady)

Možnosti podania žiadosti:

1. osobne v čase zápisu, s vyplneným tlačivom Žiadosť o prijatie dieťaťa do Materskej školy,    ktorého súčasťou je lekárske potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti dieťaťa

3. 5. 2022 utorok     v čase  od   9.00 hod. do 14.00 hod.

4. 5. 2022  streda    v čase  od    9.00 hod. do 14.00 hod.

11. 5. 2022  streda    v čase  od  12.00 hod. do 16.00 hod.

Pri zápise rodič predloží:

• žiadosť o prijatie dieťaťa do materskej školy
  • rodný list dieťaťa
  1. elektronicky prostredníctvom elektronickej prihlášky najneskôr do 20. 5. 2022 (ziadosti@mscana.sk)

Elektronickú prihlášku môžete vypísať, odoslať a následne v čase zápisu prísť prihlášku obaja zákonní zástupcovia podpísať a doniesť lekárske potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti dieťaťa, ktorého súčasťou je aj údaj o povinnom očkovaní dieťaťa. Bez lekárskeho potvrdenia nebude žiadosť akceptovaná.

3. e-mailom alebo odoslaním naskenovaného tlačiva prostredníctvom e-mailu

ziadosti@mscana.sk (v čase konania zápisu)

4. poštou alebo kuriérom na adresu materskej školy (v čase konania zápisu)

Podmienky prijatia:

• Do materskej školy sa prijímajú deti narodené do 31.8.2019.
  • Pre dieťa, ktoré dosiahne 5 rokov veku do 31.8.2022 je predprimárne vzdelávanie povinné.
  • Povinné predprimárne vzdelávanie plní dieťa podľa trvalého bydliska, ak sa rodič nerozhodne inak.
  • V prípade zvýšeného záujmu zákonných zástupcov o prijatie detí do materskej školy, riaditeľka materskej školy pri prijímaní uprednostní:
  • deti, pre ktoré je plnenie predprimárneho vzdelávania povinné a materská škola je pre nich spádovou,
  • deti, ktoré pokračujú v plnení povinného predprimárneho vzdelávania,
  • deti, ktoré nedovŕšili 5 rokov do 31. 8. 2022, ale v školskom roku 2022/2023 budú výnimočne plniť povinné predprimárne vzdelávanie,
  • deti, ktoré dovŕšili 3 roky,
  • súrodencov detí navštevujúcich materskú školu.

Materská škola, Školská 12, 044 14  Čaňa

od 2. 5. 2022 do 20. 5. 2022.

Miesto konania zápisu: Materská škola Školská 12, Čaňa – riaditeľňa školy

(vstup od školskej záhrady)

Možnosti podania žiadosti:

3. 5. 2022 utorok     v čase  od   9.00 hod. do 14.00 hod.

4. 5. 2022  streda    v čase  od    9.00 hod. do 14.00 hod.

11. 5. 2022  streda    v čase  od  12.00 hod. do 16.00 hod.

Pri zápise rodič predloží:

• žiadosť o prijatie dieťaťa do materskej školy
  • rodný list dieťaťa

3. e-mailom alebo odoslaním naskenovaného tlačiva prostredníctvom e-mailu

ziadosti@mscana.sk (v čase konania zápisu)

4. poštou alebo kuriérom na adresu materskej školy (v čase konania zápisu)

Podmienky prijatia:

• Do materskej školy sa prijímajú deti narodené do 31.8.2019.
  • deti, ktoré pokračujú v plnení povinného predprimárneho vzdelávania,
  • deti, ktoré dovŕšili 3 roky,
  • súrodencov detí navštevujúcich materskú školu.

Žiadosť o prijatie si môžete stiahnúť na tomto odkaze.

Potvrdenie lekára o zdravotnom stave si môžete stiahnúť na tomto odkaze.