Oznam pre rodičov

Vážení rodičia,

oznamujeme Vám, že z dôvodu vyhlásenia núdzového stavu pristupujeme k týmto opatreniam.

• Do budovy vstupujú osoby len po predložení písomného vyhlásenia o bezpríznakovosti ( Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti návštevníka, zákonného zástupcu o bezpríznakovosti - Príloha č.1a)
  • Rodičia privádzajú do MŠ len ZDRAVÉ deti, bez akýchkoľvek príznakov ochorenia (neprimeraná únava, bolesť hlavy a tela, zvýšená telesná teplota, kožná vyrážka, známky ochorenia dýchacích ciest (nádcha, bolesť hrdla, strata čuchu a chuti, kašeľ, sťažené dýchanie), známky ochorenia tráviaceho traktu (bolesť brucha, vracanie, hnačka),
  • Odporúčame preventívne ako aj v prípade podozrenia pri príznakoch na Covid 19 urobiť dieťaťu samotest resp. antigénový test v MOM a v prípade pozitívneho výsledku, bezodkladne túto skutočnosť oznámiť MŠ.

Ministerstvo školstva zverejnilo aktualizovaný ŠKOLSKÝ SEMAFOR. Manuál je aktualizovaný k 26. 11. 2021 z dôvodu vyhlásenia núdzového stavu na základe uznesenia vlády SR, vydania vyhlášok Úradu verejného zdravotníctva a zverejnenia nového rozhodnutia ministra.

Ministerstvo aktualizovalo tiež prílohy:

Príloha č. 1 - Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti

Príloha č. 1a - Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti návštevníka

Príloha č. 3 - Oznam podmienok vstupu do priestorov školy a školských zariadení

Všetky aktualizované dokumenty nájdete tu: https://www.minedu.sk/skolsky-semafor/

Ďakujeme za pochopenie a veríme, že spoločnou zodpovednosťou a vzájomnou spolupatričnosťou situáciu zvládneme.