Zápis na šk. r. 2024/2025

Materská škola, Školská 12, 044 14  Čaňa

Riaditeľstvo MŠ Školská 12, Čaňa oznamuje nasledovné informácie týkajúce sa podávania žiadostí na prijatie dieťaťa do materskej školy na školský rok 2024/2025:

Termín a miesto konania zápisu:

Materská škola Školská 12, Čaňa – riaditeľňa školy (vstup od školskej záhrady)

7. 5. 2024 utorok  v čase  od    9.00 hod. -  do 14.00 hod.  (prestávka od 12.00-13.00 hod.)

9. 5. 2024 štvrtok  v čase od   12.00 hod. - do 16.00 hod.

Materská škola  – zariadenie Komunitné centrum Jesenná 37, Čaňa

10. 5. 2024 piatok  v čase od  8.00  do  11.30 hod.

Možnosti podania žiadosti:

1. osobne v čase konania zápisu,

2. poštou alebo kuriérom na adresu materskej školy

3.odoslaním naskenovaného tlačiva prostredníctvom e-mailu (ziadosti@mscana.sk)

Dieťa sa na predprimárne vzdelávanie prijíma na základe žiadosti zákonného zástupcu, ktorú podáva spolu s lekárskym potvrdením o zdravotnej spôsobilosti od všeobecného lekára pre deti a dorast, ktorého súčasťou je aj údaj o povinnom očkovaní dieťaťa. Bez lekárskeho potvrdenia nebude žiadosť akceptovaná. (Žiadosť o prijatie dieťaťa do MŠ si zákonný zástupca dieťaťa môže stiahnuť z webového sídla materskej školy, prípadne si môže formulár vyzdvihnúť osobne v materskej škole).

Žiadosť podpisujú obidvaja rodičia.

Pri zápise zákonný zástupca predloží:

• žiadosť o prijatie dieťaťa do materskej školy
  • rodný list dieťaťa (k nahliadnutiu)
  • občiansky preukaz (k nahliadnutiu)

Podmienky prijatia:

• Pre dieťa, ktoré dosiahne 5 rokov veku do 31.8.2024 je predprimárne vzdelávanie povinné.
  • Povinné predprimárne vzdelávanie plní dieťa v spádovej škole podľa trvalého bydliska, ak sa rodič nerozhodne inak.
  • Dieťa, ktoré dovŕši 4 roky veku do 31.8.2024 má právo na prijatie na predprimárne vzdelávanie v spádovej materskej škole, ak sa rodič nerozhodne inak.

V prípade zvýšeného záujmu zákonných zástupcov o prijatie detí do materskej školy, riaditeľka materskej školy pri prijímaní uprednostní:

• deti, pre ktoré je plnenie predprimárneho vzdelávania povinné (deti, ktoré do 31.8.2024 dovŕšili 5 rokov) a materská škola je pre nich spádovou,
  • deti, ktoré pokračujú v plnení povinného predprimárneho vzdelávania
  • deti, ktoré majú právo na prijatie,
  • deti, ktoré dovŕšili 3 roky veku do 31.8.2024.

.